loader
Praca przez Internet

Praca w domu

Praca w domu – plusy

- nie ma narzuconych godzin pracy, można będzie elastycznie wykorzystywać czas w ciągu dnia i nie będzie mieć problemu z tym, że pojawią się pretensje, że się przysnęło albo wyskoczyć na miasto w okolicach lunchu. Samemu organizuje się czas pracy i będzie mieć się w tym zakresie bardzo dużą dowolność

- nie ma również przeszkód geograficznych, będzie można w swoim krakowskim czy warszawskim domu pracować dla firmy z Londynu czy USA

- można samemu wybrać sobie miejsce pracy, nie koniecznie będzie trzeba pracować w domu. Jeśli ktoś woli pracować w kawiarni, parku, bibliotece to bez problemu będzie mógł sobie to oglądać.

- brak jest obaw o to, że spóźnimy się do pracy. Nie będzie trzeba iść na konkretną godzinę, nie będzie trzeba martwić się o spóźniającą się komunikację czy korki.

- jeśli nie tracicie czasu na dojazdy to macie szczęście. Niekiedy wystarczy po prostu utknąć w korku na drugim końcu miasta.

- oszczędności będzie można uzyskać, ponieważ nie będzie się wydawać pieniędzy na bilety, kawkę w bufecie czy lunch.

- będzie można również indywidualnie organizować sobie pracę, pracować będzie można w porach, które są dla ciebie odpowiednie, sam możesz sobie robić przerwy i dopasować je do własnych oczekiwań

- nie ma również dress codu, któremu trzeba się podporządkować, gdy ktoś będzie chciał pracować w domu.

Komfort pracy w domu

Praca w domu – minusy

- nielimitowany czas pracy – jeśli macie problemy z samodyscyplina można po prostu nieco się rozleniwić i obijać albo przeciwnie będzie można popaść w pracoholizm, gdy nie będzie się miało odpowiedniego rozdziału między pracą a domem.

- nie ma kontaktu ze współpracownikami – gdyby teraz trzeba było przenieść się do domu to pewnie wiele osób, by nie mogło sobie z tym poradzić musiałoby myśleć o innej organizacji pracy

- rozleniwienie – niestety prędzej czy później przyjdzie taki dzień, w którym nie będzie chciało się robić makijażu czy tez ładnie się ubierać, więc w rezultacie przesiedzieć cały dzięń w piżamie. Trzeba jednak pamiętać, by nie był to nawyk tylko wyjątek.

- problemy z koncentracja, gdy mieszka się ze współlokatorami albo zwierzakiem, który ciągle domaga się uwagi, skoncentrowanie się na pracy może się okazać bardzo trudne, nie będzie można sobie z tym poradzić.

- problem z dostawcami internetu – to co będzie bardzo istotne to również fakt, że jesteśmy mocno uzależnieni od dostawców internetu. Obecnie żyjemy już w takich czasach, gdy dostęp do internetu to jak podstawowy wymóg, jeśli chodzi o przygotowanie się do codzienności, dlatego również te techniczne możliwości jakie otrzymujemy są coraz lepsze i będzie można je wykorzystać.

- samodyscyplina i kontrola – brak nadzoru sprzyjać będzie rozleniwieniu, dlatego pracując w domu trzeba pracować nad dyscypliną. To co będzie bardzo ważne to również samodzielnie trzeba być sobie szefem. jeśli ktoś nie umie zarządzać sobie swoim własnym czasem pracy to nie będzie mógł sobie z tym poradzić, ponieważ nie zorganizuje się odpowiednio do takiej pracy.