loader
Praca przez Internet

Praca w domu przez internet jest możliwa - część II

Praca w domu – edukacja oraz pomoc

Skoro już jesteśmy przy językach obcych to doskonały pomysł na pracę w domu a także uczenie innych osób.

Korepetycje – możliwości tutaj są nieograniczone. Można uczyć grać na instrumencie, oczywiście trzeba to umieć samemu, ale także uczyć historii, biologii, fizyki czy matematyki. Na pewno znajdzie się ktoś kto będzie chciał z takiej pomocy skorzystać. A co jeśli ktoś nie ma wiedzy z konkretnej dziedziny? Jesteśmy Polakami więc zawsze możemy zostać również native speakerami z języka polskiego. Można być zaskoczonym, ale w sieci znajdzie się sporo osób, które szukają innych mówiących poprawną polszczyzną. Udziela się w takim przypadku korepetycji z mówienia po polsku.

Pomoc domowa – to również praca w domu. Tylko, że nie będzie to praca we własnym domu, ale u kogoś. Wiele osób szuka pomocy przy sprzątaniu albo tez wsparcia w opiece nad osobą starszą. Istnieje kilkanaście różnych zawodów, w których można się odnaleźć. Może być to wyprowadzanie psa, może być to również naprawianie domowych awarii, z którymi nie każdy sam sobie radzi. Oczywiście zawsze można zostać również opiekunka dla dziecka.

Tajemniczy klient – to przede wszystkim ciekawy pomysł na uzyskanie okazjonalnego zarobku. W Polsce jest kilka firm, które zatrudniają klienta do tego, by zweryfikować pracę różnych placówek usługowych czy handlowych. Zadaniem klient będzie w takiej przypadku udać się do danego punktu, dowiedzieć się o proponowanych produktach i usługach, a na koniec trzeba wypełnić specjalną ankietę, w której będzie przygotowana ocena danego miejsca.

Telemarketing

Call center – skoro już mówimy o telefonie to jeśli ma się smykałkę do sprzedaży to będzie można iść w kierunku sprzedaży elektronicznej. Wtedy nigdy nie braknie pracy. Tysiące firm ma dużą bazę klientów, którą trzeba obdzwonić z ofertą, zapowiedzieć zbliżającą się promocję czy zaproszenie do współpracy.

Wirtualna sekretarka – Co ciekawe jest to taki zawód, który jest coraz bardziej poszukiwany. Zadaniem jest posiadanie przy sobie cały czas telefonu komputerowego i odpowiadanie na telefony potencjalnych klientów. W zależności od tego jakie będą ustalenia albo otrzymuje się stałe wynagrodzenie, albo wynagrodzenie za każde odebrane połączenie w przypadku innych rozwiązań.

Praca w domu przez internet – dla osób z wiedzą

Jeśli ma się specjalistyczną wiedzę to można przez internet zarabiać naprawdę bardzo dużo. Tutaj między innymi swoje zadania realizować mogą osoby, które projektują strony internetowe. Zapotrzebowanie na strony internetowe się nie kończy i każda firma regularnie pracuje nad ich udoskonalaniem albo decyduje się na tworzenie nowej. W ten sposób mając odpowiednie umiejętności można naprawdę sporo na tym zarobić.

Programista – jeśli ktoś zna język programowania to może zarobić naprawdę dużo, raczej wtedy nie szuka się pracy dodatkowej, ale chce się wykonywać stałe zadania. Zapotrzebowanie na programistów cały czas rośnie

Grafik – Jeśli będziesz znać się na grafice i obsługujesz specjalne programy z tym związane to również możliwości zawodowe w tym zakresie są spore.