loader
Praca przez Internet

Praca w domu przez internet jest możliwa - część I

Jak wygląda praca w domu?

Przede wszystkim praca w domu będzie wymagać bardzo dobrej organizacji. Jeśli ktoś jest w stanie sam dobrze planować swój czas to może się taka pracą zająć. W tej sytuacji bowiem każdy jest panem swojego czasu i decyduje o tym w jakich godzinach pracę wykonuje. Niektórzy to nocne marki i decydują się na wykonywanie pracy późnym wieczorem, inni wstają przed świtem i korzystają z tego, że domownicy jeszcze śpią i nie ma obaw, że ktoś w social media będzie próbował nas zaczepić. To wszystko ma swoje wady i zalety i warunki pracy można będzie dopasować do swoich indywidualnych oczekiwań. Praca freelancera będzie wymagać jednak większego zorganizowania niż w przypadku pracy na etacie. Chociażby dlatego, że pracują w domu nie ma się szefa. Innymi słowy nikt nie wydaje dyspozycji co i jak trzeba będzie zrobić i kiedy będzie to trzeba wykonać.

Freelancer - definicja

"W polskim tłumaczeniu ‘freelancer’ funkcjonuje jako ‘wolny strzelec’, czyli najogólniej rzecz ujmując osoba pracująca bez etatu i realizująca konkretne projekty na zlecenie" - https://pracaonline.net/kim-jest-freelancer.

W przypadku pracy w domu bardzo ważne jest również to jak będzie się współpracować z domownikami. Ktoś może mieć sporą rodzinę i tym samym może być tak, że trudno będzie zorganizować sobie prace, ponieważ rodzina również będzie miała swoje oczekiwania. Na etacie podział pracy i innych domowych obowiązków jest bardzo jasny. Natomiast pracują w domu na pewno będziemy mieć setki różnych powodów, by zająć się czymś innym niż wykonywanie swoich obowiązków.

Wygoda pracy w domu

Praca w domu – jaka będzie odpowiednia?

Trzeba pamiętać, że nie musimy mieć żadnych specjalnych kwalifikacji, by przez internet pracować. Na start jednak trzeba unikać sprzedawania kosmetyków czy innych systemów MLM. Nie jest to zły pomysł na zarabianie kilku dodatkowych złotych, jednak w krótkim okresie czasu nie da to żadnych zysków. Trzeba będzie długo bowiem pracować nad swoją siecią sprzedaży nim rozbuduje się ją do odpowiedniego poziomu.

Content is a king

Ponoć wypowiedział te słowo około 1996 roku! Wyszukiwarka Google będzie w dużej mierze wyszukiwarką tekstową. Będzie świetnie radzić sobie z przeszukaniem zasobów internetu, indeksuje zawartość i w pewnym sensie dokonuje porównania z innymi a na tej podstawie podejmuje decyzję o tym jaki poziom i jaką pozycję otrzymuje dana strona internetowa.

Co do oznacza dla Ciebie?

Przede wszystkim taka forma pracy sprawia, że jest wiele zadań, które będzie można wykonywać w domu. Między innymi copywriter, który będzie tworzył treści na zamówienie. Zlecenia pozyskiwać można na giełdach tekstów, będzie można współpracować z agencjami, które pozycjonują strony internetowe i cały czas potrzebują nowych treści. To bardzo dobry pomysł na początek. Jednak wiadomo, że ta praca będzie nużąca i jest jak praca na akord, będzie zajmować sporo czasu. Jeśli chodzi o pisanie to osoba, która ma odpowiednie przygotowanie może nie tylko tworzyć teksty, ale zająć się korektą i redakcja już istniejących tekstów. Praca w sieci może być także związana z wykonywaniem transkrypcji testów z nagrań. Osoby o przygotowaniu językowym, lingwistycznym mogą zajmować się wykonywaniem tłumaczeń. Realizację takich zadań również można wykonywać przez internet.