loader
Metody zarabiania przez internet

Jak znaleźć zlecenia w Internecie?

Masz dość pracy na etacie i postanowiłeś zarabiać zdalnie? A może chcesz dorobić do domowego budżetu? Nie wiesz od czego zacząć swoją nową ścieżkę kariery? W tym artykule podpowiadamy jak znaleźć pierwsze zlecenia w Internecie. 

Czym chcesz się zająć? 

Pierwsze pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć to czym chcesz się zajmować? W czym jesteś dobry, w czym możesz pomóc drugiej osobie. W tym artykule skupiamy się głównie na usługach. Gdy już wypiszesz listę rzeczy na których się znasz i które lubisz wykonywać, zadaj sobie pytanie czy jest na to zapotrzebowanie. Sprawdź jak wygląda rynek. Poznaj swoją największą konkurencję, sprawdź jak wygląda ich strona internetowa oraz stawki. Sprawdź co możesz zrobić lepiej, zobacz jakie są zalety i plusy takich działań. Wyciągnij z tego researchu jak najwięcej. Gdy już masz pomysł na to, czym chcesz się zająć przechodzimy do punktu drugiego. 

Strona internetowa i social media 

Strona internetowa jest niesamowicie ważna w biznesie online. Jest to alternatywa dla fizycznego punktu sprzedaży. Potraktuj ją jak dom Twojego biznesu. Spraw , aby była idealna i jak najbardziej pasowała do Twoich upodobań. Bądź bezkompromisowy. Postawienie strony samodzielnie nie jest wcale trudne, ani drogie. Koszt to około stu pięćdziesięciu złotych, więc nie jest to majątek. W Internecie znajdziesz całe mnóstwo darmowych porad, jak postawić stronę internetową. 

Ogłaszaj się 

Kolejnym krokiem jest wystawienie ogłoszeń i szukanie nowych klientów. Tutaj będzie Ci potrzeba firmowa strona na Facebook'u dzięki, której będziesz mógł się reklamować także w tym miejscu. Drugim idealnym miejscem na szukanie zleceń jest odpowiadanie na ogłoszenia innych, na przykład tutaj: https://pinbook.pl/praca/warszawa Pamiętaj, aby być przy tym dokładnym i oryginalnym. Nie działaj na zasadzie kopiuj wklej. Taka metoda jest mało efektywna. Czytaj uważnie ogłoszenia, sprawdzaj czego dana firma potrzebuje, poznaj ją trochę, o ile jest to możliwe. W odpowiedzi na ogłoszenie pamiętaj żeby dać do zrozumienia ile czasu poświęciłeś na odpowiedź.