loader
Zarządzanie pracą

Jak zwiększyć efektywność swojej pracy

Chciałbyś pracować więcej? Czujesz, że nie dajesz z siebie wszystkiego? Nie możesz się skupić? Z tego artykułu dowiesz się jak to zmienić i zwiększyć efektywność swojej pracy. 

Pracuj w blokach czasowych 

Czym są bloki czasowe? Są to przedziały czasu, przez które pracujesz, a następnie robisz sobie przerwę. Po co? Po to, aby Twój umysł odpoczął chwilę. Po przerwie wracasz świeży i z nową energią. Pamiętaj jednak, aby przerwa miała adekwatną długość do czasu pracy. Niektórzy zalecają pracować dwadzieścia pięć minut, a następnie robić sobie pięć minut przerwy. Warto włączać sobie minutnik i to monitorować. Możesz poeksperymentować i sprawdzić jakie przedziały czasowe pasują Ci najbardziej. 

Nie pracuj za długo 

Pracuj efektywnie, a nie długo. Jest różnica. Pracując długo przestajesz być skupiony przez co nie pracujesz tak szybko i kreatywnie, jak gdy jesteś wypoczęty. Dobrym sposobem jest ustalenie sobie godzin pracy i trzymanie się ich. 

Dużo śpij 

To naprawdę polepszy Twoją efektywność wyspany i wypoczęty możesz zrobić więcej. Twój mózg podczas snu się resetuje i odpoczywa. Dlatego najlepiej jest spać siedem do ośmiu godzin. Jeśli śpisz mniej, może i długo siedzisz w pracy ale za to nie efektywnie. Jeśli musisz rano wstawać do pracy, idź spać wcześniej. Nie uda Ci się wypocząć jeśli chodzisz spać po dwunastej w nocy (chyba, że wstajesz po dziesiątej). 

Zrób listę zadań 

Z listą zadań jesteś pewien, że o niczym nie zapomnisz. Masz też jako taki schemat dnia. Możesz nawet koło danego zadania zapisać czas, którego potrzebujesz do jego wykonania. Pamiętaj, aby najtrudniejsze zadania robić na początku dnia, kiedy jesteś wypoczęty. Pod koniec dnia i tak ich nie wykonasz i przełożysz je na kolejny dzień lub zrobisz to w mękach. Ułatwiaj sobie pracę, a nie utrudniaj.