loader
Praca przez Internet

Jak zorganizować sobie pracę w domu

Chcesz zacząć na poważnie pracować z domu? Męczą Cię do jazdy do pracy i wczesne wstawanie? Wspaniale. Pierwszym krokiem powinno być oczywiście znalezienie pracy przez Internet. Zanim jednak to zrobisz, sprawdź czy masz odpowiednie warunki do pracy w domu. 

Idealne miejsce do pracy w domu 

Możesz pomyśleć, że to bez sensu. Przecież możesz pracować na kanapie, łóżku lub przy kuchennym stole. To nie do końca prawda. Na dłuższą metę nie dasz rady tak pracować. Plecy będą Cię bolały, papiery walały po całym domu, a Twój mózg nie będzie odpowiednio nastawiony do pracy. Podstawowym umeblowaniem Twojego domowego biura powinno być więc biurko, krzesło biurowe oraz szafka na dokumenty. To oznacza, że powinieneś mieć swój własny kąt. Nie musi to być całe pomieszczenie. Wystarczy ustawić biurko na przykład w sypialni. W ten sposób siadają w to miejsce, Twój mózg będzie wiedział, że teraz jest czas pracy, a nie odpoczynku na kanapie, czy na łóżku. 

Idealny sprzęt do pracy 

Pracując z domu pamiętaj, że musisz sam sobie zapewnić sprzęt do pracy. Zastanów się czego Ci potrzeba, co już masz, a co będziesz musiał kupić. Jeśli nie masz w domu komputera ciężko będzie Ci wykonywać swoje obowiązki z domu. Jeśli będziesz musiał drukować lub skanować dokumenty bez drukarki nie będzie to możliwe. Wiele osób pracujących z domu uzbrojonych jest także w dodatkowy monitor, który podłączają do swojego laptopa. To bardzo usprawnia pracę. Tutaj przechodzimy do kolejnego problemu, jaki komputer wybrać?

Komputer stacjonarny czy laptop?

Plusami komputera stacjonarnego jest oczywiście jego wydajność i zazwyczaj duży ekran. Największym minusem jest brak mobilności. W przypadku pracy z domu, zapewne taka mobilność Ci się przyda. Wyobraź sobie, że jedziesz na wakacje i musisz być dostępny z jakiegoś ważnego powodu. Nie zabierzesz przecież ze sobą komputera stacjonarnego. To samo tyczy się spotkań na mieście. Dlatego warto mieć laptopa, który będzie się dobrze przenosiło z miejsca na miejsce. Jeśli Twój ekran jest za mały możesz dokupić dodatkowy monitor.